Vrácení zboží

Vrácení zboží ve 14denní lhůtě

U nás zakoupené zboží můžete vrátit bez udání důvodu během zákonné 14denní lhůty od data jeho převzetí. Platí to samozřejmě i na objednávky s osobním odběrem. Právo se nevztahuje na objednávky v rámci obchodní či podnikatelské činnosti, tedy pokud je na faktuře uvedeno vaše IČ.

Dodržení 14denní lhůty

 

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno. Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešle podnikateli oznámení, že od smlouvy odstupuje.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro odstoupení se počítá od soboty včetně).

Jaké dokumenty přiložit?

Ke vrácenému zboží doporučujeme vždy přiložit dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavku.

Nejlepší možností je zaslání vyplněného formuláře Odstoupení od smlouvy (PDF) a nákupního dokladu (faktury), který jste obdrželi na svoji e‑mailovou adresu nebo v balíku.

V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali zakoupené zboží.

Náklady na přepravu zboží k nám

V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

    

Jaké zboží nelze vrátit vůbec?

Ze zákona spotřebitel nemůže odstoupit zejména od smlouvy:

- dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit (např. krmivo suché, konzervy, kapsičky apod.)

Výjimkou jsou případy, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno

     

 


 

Kde zboží vrátit

1. Zboží můžete vrátit osobně v našem distribučním skladě (viz níže).

2. Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit také písemně,
a to odstoupením od smlouvy a zasláním zboží na adresu (viz níže):

BOREKO s.r.o.
Křižínkov 92
594 53 Osová Bítýška

    

- Vracené zboží prosíme dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.

- Prosíme, uveďte zboží pokud možno do původního stavu.

- Peníze za zboží Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve než dojde k doručení vraceného zboží zpět na naše reklamační oddělení nebo na pobočky (případně než prokážete, že vracené zboží nám již bylo odesláno).

- Přiložte formulář Odstoupení od smlouvy (PDF).


 

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť zákon tuto možnost neuvádí.

Na vašem soukromí nám záleží
Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací
Povolit všePodrobné nastavení